Award |
No. |
Driver/Co-Driver |
Car |
Class |
Total Time |
Posn |
Difference |
First |
1 |
Neil MacKinnon/Mike Stayte |
Subaru Legacy |
A8 |
02:40:32 |
1 |
|
Second |
6 |
Chris Griffiths/Stephen Griffiths |
Subaru Legacy |
A8 |
02:41:28 |
2 |
00:00:56 |
Third |
2 |
John Price/Mike Bowen |
Metro 6R4 |
B12 |
02:46:00 |
3 |
00:05:28 |
Fourth |
12 |
Eddie Jnr O'Donnell/Eddie Snr O'Donnell |
Esc Mk2 2100 |
B12 |
02:47:46 |
4 |
00:07:14 |
Fith |
11 |
Billy Bird/Plug Pulleyn |
Astra 2000 rwd |
B11 |
02:55:05 |
5 |
00:14:33 |
First up to 1300cc |
28 |
Daniel Harper/Les Reger |
Mini 1298 |
B9 |
02:58:29 |
10 |
00:17:57 |
First in Class N1 |
101 |
Kevin Haselden/Bill Cook |
Peugeot 106 |
N1 |
03:30:33 |
75 |
00:50:01 |
First in Class A5 |
56 |
Chris Paton/Dave Cabena |
Nova 1300 |
A5 |
03:07:29 |
29 |
00:26:57 |
First in Class B9 |
59 |
Douggie Ingram/Dan Mawhinney |
Mini 1295 |
B9 |
03:06:37 |
22 |
00:26:05 |
First up to 1600cc |
16 |
James MacGillivray/Brian Kennedy |
Corsa GSi |
B10 |
02:56:45 |
8 |
00:16:13 |
First in Class N2 |
86 |
Howard Moore/Dave Lewis |
Civic VTi |
N2 |
03:05:59 |
21 |
00:25:27 |
First in Class A6 |
69 |
Roy Jarvis/Colin Kennedy |
Corsa GSi |
A6 |
03:01:55 |
18 |
00:21:23 |
First in Class B10 |
43 |
Ian Donaldson/Graeme Taylor |
Sunbeam 1600 |
B10 |
03:01:40 |
17 |
00:21:08 |
First up to 2000cc |
18 |
Steve Davies/Simon Proud |
Esc Mk3 2.0 |
B11 |
02:56:43 |
7 |
00:16:11 |
First in Class N3 |
33 |
Robert Davies/Andrew Powell |
Astra GSi |
N3 |
03:01:33 |
16 |
00:21:01 |
First in Class A7 |
52 |
Tim Stell/John Bennett |
Astra GTE |
A7 |
02:59:38 |
11 |
00:19:06 |
First in Class B11 |
66 |
Gareth Jones/Lee Ellis |
Esc Mk2 1994 |
B11 |
02:58:19 |
9 |
00:17:47 |
First over 2000cc |
10 |
Gordon Boyd/Stella Boyles |
Escort Cosworth |
B12 |
02:56:03 |
6 |
00:15:31 |
First in Class N4 |
37 |
Mark Jasper/Guy Foster |
Sapphire4x4 Cos |
N4 |
03:00:17 |
13 |
00:19:45 |
First in Class A8 |
|
Not Awarded |
|
|
|
|
|
First in Class B12 |
30 |
Mark Hudson/Cath Woodman |
Esc Mk2 2000 |
B12 |
02:59:58 |
12 |
00:19:26 |
Best Scottish |
10 |
Gordon Boyd/Stella Boyles |
Escort Cosworth |
B12 |
02:56:03 |
6 |
00:15:31 |
Best Mull |
18 |
Steve Davies/Simon Proud |
Esc Mk3 2.0 |
B11 |
02:56:43 |
7 |
00:16:11 |
Best Welsh |
66 |
Gareth Jones/Lee Ellis |
Esc Mk2 1994 |
B11 |
02:58:19 |
9 |
00:17:47 |
Best Lancashire |
28 |
Daniel Harper/Les Reger |
Mini 1298 |
B9 |
02:58:29 |
10 |
00:17:57 |
Best Clitheroe |
54 |
Dave Calvert/Tony Wagstaff |
Esc Mk2 1999 |
B11 |
03:09:20 |
31 |
00:28:48 |
Best Yorkshire |
52 |
Tim Stell/John Bennett |
Astra GTE |
A7 |
02:59:38 |
11 |
00:19:06 |
Best Kirkby Lonsdale |
79 |
Dave Thwaites/Miles Whitelock |
Corsa 1998 |
B11 |
03:07:02 |
27 |
00:26:30 |
Best Newcomer |
57 |
Billy McLelland/Graham Thomson |
Escort 2001 |
B12 |
03:07:01 |
26 |
00:26:29 |
Best Scottish Newcomer |
62 |
Monty Pearson/Dave Robson |
Nova GTE |
A6 |
03:08:30 |
30 |
00:27:58 |
Best Mull Newcomer |
147 |
Alan Noble/David Crisp |
Sunbeam 1600 |
B10 |
03:20:44 |
58 |
00:40:12 |
Best Mixed Crew |
30 |
Mark Hudson/Cath Woodman |
Esc Mk2 2000 |
B12 |
02:59:58 |
12 |
00:19:26 |
Best RAFMSA Crew |
115 |
Dave Harris/Richard Hands |
Lotus Cortina |
N2 |
03:18:17 |
47 |
00:37:45 |
Saturday Afternoon Trophy |
21 |
Dougi Hall/Gareth Williams |
Esc Mk2 2400 |
B12 |
00:41:50 |
|
|
Saturday Night Trophy |
24 |
John Woodward/Martin Pettitt |
Esc Mk4 2.0 rwd |
B11 |
00:59:43 |
|
|